Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility METU-s siker az EBMC startup verseny stuttgarti döntőjén | Budapesti Metropolitan Egyetem

METU-s siker az EBMC startup verseny stuttgarti döntőjén

Idén is részt vettek hallgatóink az évente Stuttgartban megrendezésre kerülő EBMC nemzetközi startup versenyen.

A német kollégák februárban helyi döntőt rendeztek a METU-n, a győztes csapat, Csőke Lilla, Posztós Kitti, Zahorecz Balázs és Varga-Márfy Milán mehettek a stuttgarti döntőre, ahol nagy sikerrel szerepeltek: elhozták az első 4 helyezést.

Varga-Márfy Milán és Zahorecz Balázs élménybeszámolóját olvashatjátok:

"Örülök, hogy megismerhettelek benneteket, Júniusban találkozunk Stuttgartban" - mondta Hartmut Rösch az EBMC (European Brains Made on Campus) verseny győztes csapatának a tanév kezdete előtt egy héttel. Így is lett.

Június 13-án elindult Németországba a METU-s csapat Csaba Zoltán stratégiai igazgató kíséretében.

A verseny európai döntője apró eltérésekkel, de ugyanazon elv alapján ösztönzött minket a vállalkozói gondolkozásmód megismerésére és elsajátítására, mint a budapesti forduló. Ahogyan megszokhattuk, itt is a kritikus gondolkodás és problémamegoldó képesség jelentette a legnagyobb versenyelőnyt.  

Idén rendhagyó módon nemzetközi csapatokat hoztak létre a szervezők, így mindannyian legalább 4, de inkább 5 külföldivel dolgozhattunk együtt a közös cél érdekében. A piackutatásunk során talált problémára lehetséges startup ötlettel kellett reflektálni, ami azt jelenti, hogy üzleti tervet, prototípust, prezentációt is 48 óra leforgása alatt raktunk össze. Ezen feladatok elvégzéséhez szükség volt a diákok részéről intenzív munkabírásra, elemzőkészségre, problémamegoldó képességre, nyitottságra, kreativitásra, csapatmunkára.

Bár szétszedték a METU-s csapatot, a magyar egyetemisták a projektekből oroszlánrészt vállalva nagy nyitottsággal, és erőbedobással dolgoztak projektjeiken. Ez a végeredményen is látszik, hiszen a dobogós csapatok mindegyikében voltak a mieink közül. Míg a “fő verseny” közben zajló két kisebb verseny (Név verseny, Project Management verseny) győztes csapataiban is képviseltük magunkat.

Ez a kivételes rendezvény nem csak a vállalkozásokról tanított meg minket másképp gondolkozni, de lehetőséget kínált nemzetközi kapcsolatok építésére, magabiztosabb angol kommunikáció fejlesztésére, prezentációs készségek elsajátítására, és a globalizációval együtt járó, nemzetközi munkamegosztás képességére.  

A verseny során mindig hangsúlyozta a szervező brigád, hogy próbáljunk meg nem csak a versenyre koncentrálni, hanem arra, hogy barátokat szerezzünk, ismerjük meg a helyi kultúrát. Így volt szerencsénk két múzeumot is meglátogatni, köztük a Mercedesét, ami elképesztően innovatív energiákkal rendelkezik. Ilyen közegben pedig nem volt nehéz átszellemülni és magunkat is a német újítók bőrébe képzelni. A német konyha, a campus szórakozási lehetőségei, a megannyi látványosság, és a sok eltöltött közös élmény szintén kedves emlékként fog élni bennünk.

A versenyre különböző kultúrákból, “egyedül” érkeztünk (Hiszen voltak köztünk Hollandok, Angolok, Skótok, Lengyelek, Olaszok, Grúzok, Pakisztániak, Kolumbiaiak, Spanyolok, Moldovaiak stb.), de egy nagy családként távoztunk. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy már az első napon felmerült, hogy vissza fogunk térni Stuttgartba és próbáljuk együtt tartani ezt a jó társaságot. Így természetesen még mindig tartjuk a kapcsolatot a kint szerzett barátokkal, és érkeznek a jobbnál jobb hangulatú e-mailek a német szervezőktől is.

Ha valaki nyitott az újdonságra, vállalkozó szellemű, szeretné kipróbálni magát éles, életszerű helyzetekben és lerakni pár mérföldkövet a jó szórakozás mellett, az semmiképp se habozzon, amikor jövőre ismét megemlíti Kiss Ferenc Tanár Úr az EBMC-t valamelyik óráján, vagy csak látja az Egyetemen kiplakátolva.

Videó itt.

2018. 06. 22.

Hírek

Művészet
HunJam 2024

Harmadik alkalommal kerül megrendezésre Magyarország legnagyobb game jam-e, a HunJam. A program szerint az iparági szereplők és az egyetemek szakirányú hallgatói közösen alkotnak csapatokat és a rendezvény 48 órája alatt együtt fejlesztenek játékokat...

hunjam2024csemep

HunJam 2024

Harmadik alkalommal kerül megrendezésre Magyarország legnagyo …

Művészet
KommunikációTurizmusÜzlet
Indul a METU Szenior Akadémia

A Budapesti Metropolitan Egyetem örömmel bejelenti, hogy elindítja Szenior Akadémiáját, amely 2024. november 7-én veszi kezdetét...

akademiacsemp

Indul a METU Szenior Akadémia

A Budapesti Metropolitan Egyetem örömmel bejelenti, hogy elindí …

KommunikációTurizmusÜzlet
Óriási sikerrel zártuk az októberi HR Festet!

A METU HR képzése Magyarország egyetlen HR BEST díjas egyetemi programjaként képviseltette magát az ország legnagyobb HR rendezvényén...

HRfesztcsemp

Óriási sikerrel zártuk az októberi HR Festet!

A METU HR képzése Magyarország egyetlen HR BEST díja …

Keresztféléves felvételi vs. hagyományos felvételi. Mi a különbség?

Mit nevezünk hagyományos, illetve keresztféléves felvételinek? A hazai felsőoktatási intézmények nem csak szeptemberben, de februárban is indítanak diplomát adó képzéseket...

keresztfélévkülönbseg

Keresztféléves felvételi vs. hagyományos felvételi. Mi a különbség?

Mit nevezünk hagyományos, illetve keresztféléves felv& …

Keresztféléves jelentkezés - kinek éri meg?

A továbbtanulást nem csak szeptemberben lehet megkezdeni.

kinekérimegcsemp

Keresztféléves jelentkezés - kinek éri meg?

A továbbtanulást nem csak szeptemberben lehet megkezdeni. …

Művészet
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása

Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a veszprémi Dubniczay-palotában látogatható.

nananana

Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása

Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …

Művészet
Művészet
Az ökológia és a művészetek kapcsolatáról tartott konferenciát a METU

A METU Művészeti és Kreatívipari Kara 2024. szeptember 12-13-án, a Francia Intézetben rendezte meg őszi konferenciáját.

ökológiacsempe

Az ökológia és a művészetek kapcsolatáról tartott konferenciát a METU

A METU Művészeti és Kreatívipari Kara 2024. szeptember 12-13-án, a Francia Intéz …

Művészet
Művészet
Első alkalommal csatlakozott a METU a Kutatók Éjszakájához

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) 2024-ben első alkalommal vett részt a Kutatók Éjszakája országos eseménysorozatában, amely szeptember 27-28-án került megrendezésre...

elsokutatócsemp

Első alkalommal csatlakozott a METU a Kutatók Éjszakájához

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) 2024-ben első alkalommal vett rés …

Művészet
KommunikációTurizmusÜzletMűvészet
További hírek megtekintése...
METU hírek logó

További hírek megtekintése...